• Wpisów: 115
  • Średnio co: 20 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 13:38
  • Licznik odwiedzin: 14 397 / 2337 dni
 
andziaax15
 
Cześć, jak tam święta? U mnie święta są leniwe ;D Jeszcze jutro drugie święto i po świętach. To pierwsze moje święta bez babci, do której jeździłam zawsze w drugie święto. Cóż, jutro z pewnością ją odwiedzę, ale już w innym miejscu...

Postanowiłam, że zrobię dla Was zestawienie moich ulubionych teledysków. Generalnie bardzo lubię, gdy teledysk o czymś opowiada i jest idealnym dopasowaniem piosenki.
Będę wrzucała krótkie cytaty z piosenek. Swoją drogą tak się składa, że wszystkie te piosenki (bo mowa oczywiście o teledyskach) też mi się bardzo podobają. Numeracja jest przypadkowa.

1. Moim pierwszym ulubionym teledyskiem jest teledysk do piosenki 'Lullaby'. Piękna piosenka, teledysk idealnie komponuje się właśnie z tą piosenką. No i bardzo wzruszający teledysk. Przyznam, że jak pierwszy raz oglądałam to się wzruszyłam.

"Każdy był kiedyś na dnie
I każdy był zapomniany
I każdy jest zmęczony samotnością
Każdy był opuszczony
I zostawiony z pustymi rękami
Więc jeśli jesteś tam i ledwo się trzymasz

Więc spróbuj jeszcze raz, z kołysanką
Pogłośnij ją w radiu
Jeśli mnie słyszysz, chcę, żebyś wiedział
Że nie jesteś sam
I nawet nie zdajesz sobie sprawy, że boję się jak diabli
Bo nie odbierasz telefonu
Więc po prostu zamknij oczy
Kochanie, nadchodzi kołysanka
Twoja własna kołysanka"2. Teledysk, który daje wiele do myślenia. Piosenki słuchałam bodajże w 5 klasie szkoły podstawowej, ale całkiem niedawno obejrzałam teledysk.

"Ludzie przestańcie walczyć,
Aniołowie płaczą.
Możemy być lepsi.
Miłość jest rozwiązaniem."3. Teledysk może trochę długi, ale również pięknie komponuje się z piosenką. Jeśli ktoś jest nietolerancyjny, to niech lepiej nie patrzy. Najchętniej wkleiłabym tu cały tekst. Posłuchajcie Macklemore, warto!

"Nie mogę się zmienić.
Nawet gdybym spróbowała,
Nawet gdybym chciała.
Nie mogę się zmienić.
Nawet gdybym spróbowała,
Nawet gdybym chciała.
Moja miłość, moja miłość, moja miłość,
Daje mi ciepło"4. Zastanawiam się dlaczego tak bardzo lubię ten teledysk. Może nie jest tak piękny i wzruszający, jak poprzednie 3, ale musi być coś odmiennego. Muzyka wpada w ucho. Jest lekka, przyjemna. Wszystko pięknie się dopełnia.

Po prostu "Mam miłość, której szukasz'' :D5. Ten teledysk bardzo mi sie podoba, ponieważ ukazuje, że trzeba korzystać z życia na maxa, bo te dni już nie wrócą, a wszystko zostanie w naszych wspomnieniach. Wyznaję tą samą zasadę. Teledysk i piosenka stosunkowo nowe, ale czegóż można się spodziewać po Aviciim jak nie kolejnego hitu? ;)

"Pewnego dnia mój ojciec, powiedział mi
Synu nie pozwól się temu wymknąć
Wziął mnie w ramiona i słyszałem jak powiedział

Kiedy będziesz starszy
Twoje dzikie serce, będzie żyło dla młodszych dni
Pomyśl o mnie kiedykolwiek będziesz się bał

Powiedział że pewnego dnia,
Zostawisz ten świat za sobą,
Więc żyj życiem które zapamiętasz
Mój ojciec powiedział mi kiedy byłem tylko dzieckiem
Że to są noce które nigdy nie giną"Jeśli obejrzeliście chociaż 1 teledysk i przeczytaliście cały post, to bardzo mi miło. W komentarzu podawajcie swoje ulubione teledyski i piszcie co sądzicie o tych moich, wyżej wymienionych.

  •  
  • Pozostało 1000 znaków
Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego